Pasadena Roof Orchestra
Bild mit Bläsern Pasadena Roof Orchestra
"Rhythm Is Our Business"
"If you want to be in, you must hear this band!", 'Der Musikmarkt' cited a German review in 1975
"If you want to be in, you must hear this band!", 'Der Musikmarkt' cited a German review in 1975

ODKRYCIE NA STRYCHU

Orkiestra została założona w 1969 r. przez piekarza Johna Arthy’ego, wieloletniego, oddanego fana orkiestrowej muzyki tanecznej z lat 20-tych i 30-tych. On sam był basistą, grał też na susofonie. Na starym strychu odkrył on ponad 1000 zapomnianych aranżacji swingu i muzyki tanecznej z lat 1920 – 1940 (więcej szczegółów: zobacz „Historia”). Pierwszy album został wydany na jesieni 1974, a na początku 1975 Pasadena Roof Orchestra została zaprezentowana na światowych targach muzycznych MIDEM w Cannes. Po tym nastąpiła pierwsza trasa koncertowa orkiestry.

W roku 1993 po serii sukcesów koncertowych na całym świecie, orkiestra wyjechała w pierwszą trasę po USA, odwiedzając w ciągu 75 dni m.in. Seattle, Los Angeles, Arizonę, Texas, Chicago, Nowy Jork. Punktem kulminacyjnym był koncert w Ambassador Theatre w Pasadenie, w Kalifornii – mieście, od którego wzięła się nazwa orkiestry. Druga, 6-tygodniowa trasa po USA nastąpiła w 2001 r.

Gdziekolwiek orkiestra występowała na świecie, jej show zawsze zdobywał znakomite recenzje krytyków i uznanie widzów: od Hong Kongu, po Kuala Lumpur, Dubai, Abu Dhabi, od Royal Festival Hall w Londynie, po MIDEM w Cannes, od Musikhalle Hamburg, czy Prinzregententheater w Monachium, po Montreux Jazz Festival.

Robbie Williams przekonał się o znakomitym brzmieniu Pasadena Roof Orchestra…

previous next