Pasadena Roof Orchestra
Bild mit Bläsern Pasadena Roof Orchestra
"Rhythm Is Our Business"
Duncan Galloway and the orchestra in Dublin, 2007
Duncan Galloway and the orchestra in Dublin, 2007

KOŁYSZ SIĘ W RYTMIE SWINGU!

Od ponad 40 lat londyńska Pasadena Roof Orchestra zachwyca publiczność na całym świecie mieszanką swingu i gorącej muzyki tanecznej. To coś więcej niż jeden z wielu z gatunków muzycznych, ze swoim rytmem, któremu trudno się oprzeć, swing jest obrazem radości i żądzy życia w najczystszej postaci. Jego korzenie sięgają przedwojennych zespołów tanecznych i szalonych lat dwudziestych, które zainspirowały późniejsze swingujące big bandy. W przeciwieństwie do wielu innych gatunków muzycznych, swing przez te wszystkie dekady nigdy nie wyszedł z mody, ale zainteresowanie nim szczególnie wzrosło w ostatnich latach, w czym ważną rolę odegrała Pasadena Roof Orchestra

Przed laty ten rodzaj muzyki, którą gra Pasadena Roof Orchestra, podnosił ludzi na duchu w ciężkich czasach lat 30-tych i 40-tych. Dzisiaj orkiestra nie tylko prezentuje swoją muzykę młodszej publiczności na całym świecie, ale także przedstawia ją nowym pokoleniom młodych muzyków. Legendarna reputacja, którą przez lata wypracowała sobie Pasadena Roof Orchestra, porównywalna jest do reputacji orkiestr z lat 20-tych i 30-tych, które stanowiły jej inspirację.

Począwszy od 1974 r. nagranych i wydanych zostało 40 winylowych płyt LP, singli, CD i DVD zawierających ponad 300 utworów. Wciąż powstają nowe nagrania z ponadczasowymi utworami orkiestry. W Japonii pierwsze 5 albumów winylowych zostało ostatnio wydane w formacie CD.

Wśród wykonawców autentycznej, klasycznej muzyki swingu, orkiestra nie znajduje sobie równych.

previous next