Pasadena Roof Orchestra
Bild mit Bläsern Pasadena Roof Orchestra
"Rhythm Is Our Business"
John Arthy, founder of the orchestra, 1970
John Arthy, founder of the orchestra, 1970

NARODZINY LEGENDY

Cofamy się do roku 1969, w którym narodziła się Pasadena Roof Orchestra, jedna z najbardziej autentycznych i stylistycznie wiarygodnych swingujących orkiestr dzisiejszych czasów. Gdy rozpoczynała się ta wielka muzyczna kariera, zespół the Beatles właśnie się rozpadał. .
Zresztą rok 1969 obfitował w wiele ważnych wydarzeń historycznych: Neil Armstrong zostaje pierwszym człowiekiem, który postawił stopę na księżycu, 250.000 Amerykanów demonstruje w Waszyngtonie przeciwko wojnie w Wietnamie, a w futbolu niejaki Pele strzela bramkę numer 1.000 w swojej karierze klubowej. Tymczasem w Manchesterze niejaki John Arthy dokonuje ważnego odkrycia. .

Pod pokładami kurzu, zawodowy piekarz i pasjonat muzyki, John Arthy odkrywa na strychu ponad 1000 oryginalnych aranżacji swingu i utworów tanecznych z okresu apogeum przebrzmiałej ery. Pomiędzy tytułami takimi jak „Puttin’ On The Ritz”, „Minnie The Moocher”, znajduje też swój ulubiony utwór - „Home In Pasadena”.
Zainspirowany tym odkryciem, pełen entuzjazmu Arthy, miłośnik muzyki tanecznej i orkiestrowej lat 20 – tych i 30 – tych, sam grający na basie i susofonie, zakłada z przyjaciółmi muzykami Pasadena Roof Orchestra. Podejmuje się też roli lidera zespołu.

Pierwsza próba odbywa się 3 listopada 1969 r. Pierwszy koncert okazuje się wielkim sukcesem. Po nim następuje wiele innych.

Jednemu z koncertów w 1974 r. przysłuchuje się fan jazzu z branży reklamowej.

previous next