Pasadena Roof Orchestra
Bild mit Bläsern Pasadena Roof Orchestra
"Rhythm Is Our Business"
1976 the orchestra has already released three vinyl LPs
1976 the orchestra has already released three vinyl LPs

JAK POWSTAŁA GWIAZDA FONOGRAFII?

W 1974 r. Pasadena Roof Orchestra jest już poszukiwaną orkiestrą rozrywkową i taneczną w Wielkiej Brytanii. Jednemu z koncertów przysłuchuje się fan jazzu z branży reklamowej. To David Curtis, przyjaciel brata Johna Arthy’ego,. Jest tak zafascynowany koncertem, że natychmiast zaczyna planować z Johnem międzynarodowy marketing orkiestry. Tak zaczyna się światowa kariera muzyczna.

Od samego początku John Arthy i jego muzycy zyskują sobie sławę jako znakomita orkiestra grająca LIVE. W 1974 r. pojawia się pierwszy z wielu albumów, a reputacja tego brytyjskiego zespołu sprawia, że teren na którym występuje staje się coraz większy. W następnym roku artyści odwiedzają po raz pierwszy Niemcy, tworząc fundamenty bliskiej przyjaźni z tym krajem, która trwa do dzisiaj..

W tym samym czasie gdy rodzą się sukcesy Pasadena Roof Orchestra, niejaki Bill Gates zakłada nową firmę o nazwie Microsoft...

Rok później orkiestra ma już wydane trzy winylowe płyty LP i zagrane ponad 400 utworów w różnych programach radiowych i telewizyjnych.

Przez te wszystkie lata muzycy Pasadena Roof Orchestra się zmieniali…

previous next